Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie

Tytuł projektu: Rozwój usług prozdrowotnych związanych z opieką stomatologiczną w Goczałkowicach - Zdroju

Zakres projektu: Operacja dotyczy zakupu supernowoczesnych narzędzi stomatologicznych w postaci unitu stomatologicznego, mikroskopu, autoklawu ( urządzenia do sterylizacji ) oraz oświetlenia LED, których wykorzystanie umożliwi wykonywanie w gabinecie stomatologicznym usług niedostępnych w innych gabinetach dentystycznych; innowacyjność świadczonych usług polegać będzie na podniesieniu jakości zabiegów ( szybkość, dokładność, szczegółowość ), zwiększeniu komfortu pacjentów ( ograniczenie bólu, wygoda, sterylizacja ) oraz polepszeniu warunków pracy dla stomatologa ( ergonomia, komputeryzacja ). Prace wykonano w terminie 06.2020 – 10.2020 .

Całkowita wartość projektu: 193.000,00 PLN

Dofinansowanie ze środków UE: 115.800,00 PLN

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej MEDIDENT

dr n. med. Agnieszka Homa-Kurczab

Stomatologia zachowawcza

001Stomatologia zachowawcza zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem najbardziej rozpowszechnionej choroby zębów jaką jest próchnica. Objawami próchnicy są początkowo nieestetyczne, brązowo - czarne plamy na zębach, następnie ubytki twardych części zębów, które nie leczone mogą doprowadzić do podrażnienia i uszkodzenia wewnętrznej tkanki zęba – miazgi. Wiąże się to z dolegliwościami bólowymi w czasie spożywania posiłków. W skrajnych przypadkach nie leczona próchnica może doprowadzić do obumarcia zęba i może mieć wpływ na zdrowie całego organizmu.

002Próchnica może nieść ze sobą zagrożenie zdrowia – stanowi bowiem ognisko infekcji w zębie. Jest to szczególnie istotne u osób leczących się kardiologicznie, okulistycznie czy onkologicznie. Próchnica jest nieprzyjemna dla pacjenta w codziennym życiu: przeszkadza w czasie spożywania pokarmów, ponieważ resztki posiłków zalegają w ubytku próchnicowym. Jest odpowiedzialna za ból odczuwany w czasie jedzenia i picia, powoduje wzmożoną reakcję na niską bądź wysoką temperaturę potraw i napoji, reaguje przenikliwym bólem na różne smaki potraw np.: słodki, kwaśny, słony. Jest też przyczyną nieprzyjemnego zapachu z ust i pogarsza estetykę uśmiechu pacjenta. W niektórych przypadkach pacjent musi liczyć się z koniecznością usunięcia zaniedbanego zęba. W dobie rozwoju endodoncji nasza wiedza pozwala często nawet bardzo zniszczony ząb leczyć kanałowo, a następnie go odbudować .

003Leczenie próchnicy polega na opracowaniu i wypełnieniu ubytku próchnicowego. Po opracowaniu chorych, próchniczych tkanek zęba pozostaje ubytek. Wypełnienie tego ubytku jest konieczne aby oddzielić zdrowe tkanki zęba od środowiska zewnętrznego i zamknąć możliwe drogi dostępu bakteriom. To wypełnienie powinno być trwałe, estetyczne, oraz przywracać pierwotny kształt zęba.

004W naszych gabinetach proponujemy Państwu wysokiej klasy wypełnienia estetyczne, które idealnie imitują naturalne, zdrowe zęby. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, oferujemy profesjonalne usługi najwyższej jakości. Materiały, których używamy oddają niezwykle wiernie naturalny kolor i przezierność zębów. Leczenie zębów odbywa się całkowicie bezboleśnie. Sprawiamy, że wszelkie niedogodności związane ze znieczuleniem są zminimalizowane Zawsze dbamy o bezpieczeństwo i komfort naszych Pacjentów, a także o przyjazną atmosferę i wysoki profesjonalizm usług.

Leczenie zachowawcze obejmuje:
  • Specjalistyczne porady stomatologiczne
  • Leczenie próchnicy niepowikłanej (bez reakcji ze strony miazgi)
  • Kosmetyczną odbudowę złamanych zębów (korony, licówki)
  • Leczenie nadwrażliwości zębów
  • Leczenie kanałowe - będące najczęściej konsekwencją długo rozwijającego się i nieleczonego procesu próchnicowego

WYPEŁNIENIA KOSMETYCZNE

Stare, niekształtne wypełnienia zastępujemy nowymi materiałami doskonałej jakości. Wypełnienia formujemy w taki sposób, aby ich trójwymiarowa struktura odzwierciedlała budowę naturalnego zęba. Odtworzenie budowy anatomicznej właściwej dla danego zęba ma znaczenie nie tylko dla estetyki, ale również dla prawidłowej artykulacji. Kolor wypełnienia dopasowujemy do koloru zębów Pacjenta, co sprawia, że jest ono niewidoczne. Materiały do wypełnień, których używamy, cechuje wytrzymałość i stabilność koloru, dzięki czemu są idealnym rozwiązaniem zarówno w zębach przednich, jak i bocznych. W leczeniu próchnicy prostej stosujemy wypełnienia materiałami kompozytowymi mikro- i nanohybrydowymi oraz glasjonomerowymi.

NZOZ Medident

tel.: (+48) 503-856-368
tel.: (+48) 796-164-374
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Goczałkowice-Zdrój

ul. S. Żeromskiego 2A

tel.: (+48) 503-856-368

Kobiór

ul. Centralna 57

tel.: (+48) 796-164-374